Lazer epilasyon istenmeyen tüyleri güvenli bir şekilde yok eden yöntemdir. Lazer epilasyonda doğru lazer tipleriyle, doğru dozda uygulama esastır. Epilasyon öncesi uzman doktor, kişinin cilt ve kıl tipine göre uygun lazer tipine karar verir. Bu değerlendirme ile lazer epilasyonun başarı oranı arttırılmış olur.

Kaç tip lazer epilasyon tipi vardır?
3 çeşit lazer epilasyon tipi mevcuttur.
• Diode Lazer Epilasyon: Dalga boyu uzun olduğu için bu lazer tipi ile koyu tenlilerde bile etkili sonuçlar alınabilmektedir.
• Alexandrite Lazer Epilasyon: Teknik özelliklerinden dolayı sadece açık tenli kişilerde uygulanır. Pratik bir yöntem olan Alexandrite Lazer Epilasyonda işlem sonrası tüylerin hemen kaybolması memnuniyeti arttırmaktadır. Koyu tenli kişilerde bu tip lazerin yan etkisi olabilir. Yine her cilt tipinde yüz, boyun gibi bölgelerde kullanılırsa ince tüylerde artış yapabilir. Bu nedenle bölgelerde kullanımı önerilmez.
• Nd: Yag Lazer Epilasyon: Çok koyu cilt tipleri için geliştirilmiş bir sistemdir. Bu lazer tipi uygulama oldukça ağrılıdır ve diğer iki tipe göre avantajı yoktur. Çok dikkatli seçilmiş vakalarda kullanılan nadir bir epilasyon lazer tipidir.
Lazer epilasyon uygulaması nasıl yapılır?
Uygulama için uygun şekilde giydirilen kişiye gözünü korumak için gözlük verilir. Cildin üzerinde krem ve makyajın olmadığından emin olduktan sonra, uygulamaya başlanılır. Lazerlerin çoğu gerekli soğutma ekipmanına da sahip olduğundan uygulama bu soğutucu ekipmanla birlikte yapılır.


Tüm işlemlerinizde size yardımcı olabiliriz

DEGERLİ HASTALARIMIZA EN İYİSİNİ SUNMAK İÇİN BURADAYIZ

İLETİŞİM